Glitch Bitch

23 11 2017

23-11-2017 — 20:00h

ERRATA MAGNA
DRUHÁ ČÁST MONODRAMATICKÉHO TRIPTYCHU DIVADLA D’EPOG “DIY”

Chyba jako strategie. Autodestrukce jako cesta k zneškodnění soupeře. Sebekompromitace jako vítězství. Všechno je možné. Všechno je dovoleno. Game over. Mýlit se je přece lidské.

Druhý díl monodramatického triptychu DIY. Glitch Bitch je živá videoinstalace, která prostřednictvím mediální laboratoře na scéně zkoumá limity demokracie a svobody současné západní společnosti. Interakce herečky se záznamy situací běžného života natočených skrytou kamerou polemizuje s adekvátností míry tolerance, kterou si vzájemně prokazujeme.

Účinkuje: Janet Prokešová
Režie: Lucia Repašská
Video: Tomáš Pavlacký
Kamera: Tadeáš D. Plch, Barbora Linková
Instalace: Ladislav Mirvald

Kapacita představení je omezená /// Všechna místa pouze na stání /// Rezervace nutná na divadlodepog@gmail.com

Vstupné na místě /// Student / Dospělý – 80 / 180,- Kč

www.depog.com

x

 

Brněnská muzejní noc 2017

20 05 2017

20. 5. 2017  / 18.00 – 24.00 h. 

18.00 – 21.00 Vyvolávání duchů / Fotografický proces jako umění duchů, konflikt přízraků

Fotografický workshop (vyvolávání fotogramů) pod vedením fotografky Lenky L. Lukačovičové. Návštěvníci probíhající výstavy Teorie duchů budou mít možnost vyvolat jejich podobu přímo na fotografický papír. Maximální počet účastníků v jedné skupině je 5. Rezervace místa na: janeckova@ticbrno.cz


21.00 Radniční dvorky

Projekce českého dokumentárního filmu FC Roma (režie: R. Kohoutová, T. Bojar, 75 min.) z cyklu projektu KineDok. Dramaturgie M. Fridrichová a B. Podškubková.

 

22.30 havli-ek/theory-of-ghosts-mixtape

bmn

Premiérareprízareprízaderniérapremiéra

01 03 2017

28-02-17,  19.30h, HaDivadlo

Autor: Roman Štětina

Tvůrčí tým: Roman Štětina, Dagmar Radová, Tereza Příhodová, ​Marie Ludvíková, Agáta Kryštůfková, Jiří Svoboda

„Co je vlastně technikou divadla, když opomeneme zvuk a světlo v základním smyslu?“

Herec jako paměťové médium svého repertoáru rolí. Herec se svým zásobníkem textů, akcí, výrazů. Z čeho herec a režisér komponuje zamýšlený účinek na diváka? A v čem technika zklamala, když divácká odezva neodpovídá zamýšlenému? S každou reprízou stojí herci před možností znovu se přiblížit „dokonalému tvaru“, ale kontext se stále hýbe. Mění se podmínky! Mění se divák! Mění se herci samotní. A tak pořád dokola. Od premiéry až k derniéře… Ale kolikrát to bylo ono? A bylo to vůbec někdy ono? Jak k tomu došlo? Jak to zopakovat? „Můžeme ještě jednou, prosím?“

Roman Štětina ohledává médium divadla. Pracuje s živou pamětí herců, ze které vyvolává fragmenty jejich aktuálního repertoáru. Prostor mezi postavou a osobností herce se rozšiřuje a otevírá se krajina osobnostního přístupu i osvojených technik až k představě ideálního diváka, který musí být vždy ‒ tady a teď.

Koncertní performance v audiovizuální instalaci

14 02 2017

Úterý 14-2-17 — 18:30h

Live performance se zvukovou instalací Tomáše Hrubiše a Dany Balážové bude nořením se obou umělců do světa, který se nachází pod horizontem, nebo pomyslnou hladinou. Inspirace těží z imprese, která vyústí možná i v dekompresi. Laserová horizontály a vertikály v konfrontaci s bublinou kontrolující vodorovný stav.

http://bit.ly/2l05laK

more

 

Brnox: Křest průvodce

20 12 2016

Krátké rozhovory v ulicích, reportáře, příběhy, kresby, fotografie, reklamy… To vše i mnoho dalšího zachycuje Brnox, průvodce brněnským Bronxem. Jde přitom o průvodce netradičního, který mapuje vyloučenou lokalitu v samotném centru Brna nikoli pojednotlivých domech a dílčích místech, ale spíš po tématech. Celkem deseti tématům odpovádají i specifické trasy: bílá – víra a tradice, žlutá – gurmánská trasa, fialová – holocaust, zelená – flóra a fauna, moderá – kultura a sport, šedá – vesnice uprostřed města a černá – noční trasa. Kniha vznikla na základě projektu umělkyně Kateřiny Šedé, který v ulicích Brnoxu províděla roční terénní výzkum. Na vzniku průvodce se dále podíleli publicista Aleš Palán, bohemistka Lucie Faulerová, grafická designérka Kristina Drinková a další.

_AAZ4988-2

Jankova paleta (Komentovaná prohlídka)

13 10 2016

13-10-16 — 17h

 

Jujar Gábor – finalista Ceny Oskára Čepana – a jeho komentovaná prohlídka výstavy Jankova paleta, v rámci které odprezentuje mimo jiné i své starší díla.

JÓGA SE SILVIÍ aneb Proč lidé cvičí před obrazy?

21 11 2015

Každou středu — 17.30h

Pravidelná 60 minutová dávka powerjógy se Silvií Šeborovou.

http://on.fb.me/1L8YG8R

Vstup volný.

joga10 copy