OPEN STUDIOS

23 04 2019

OPEN STUDIOS a Týden výtvarné kultury 10

23 – 28-04 2019

Kumulace umění v Brně. Propojení programu OPEN STUDIOS a Týdne výtvarné kultury přináší širší pojetí a vhled do umělecké sféry nejen z hlediska galerijních prezentací a doprovodných programů ale i stále aktuálnějších uměleckých rezidencí a  nedostatku nových prostor pro ateliéry. 

Andrea Demek / Sochařská laboratoř

10 03 2019

10-03-2019 — 15.00 – 17.00 h

Kabinet, Galerie TIC  

Andrea Demek: Sochařská laboratoř

S pomocí zrcadel  a laserového světla si ukážeme, jak pracovat s prostorem v historické architektuře. Vytvoříme instalaci nebo model s pomocí materiálů jako jsou provazy, nitě , pásky a latě. Věk 3 – 99

Interregnum

09 02 2019

09-02 — 23-03 2019

Kabinet, Galerie TIC

Projekt ateliéru Nových médií I. pražské Akademie výtvarných umění Interregnum pojímá současnost jako mezivládí, jako dobu, kdy staré končí a nové ještě není ustanoveno. A je v podstatě lhostejné, zda se jedná o organizaci společnosti, způsoby komunikace nebo funkci a podobu vizuálního umění. Film lze vnímat i jako manifest, který se lapidárně a bez vytáček vypořádává se současným mediálním, ale i ideologickým chaosem.

Autoři videa:

Kryštof Brůha, Eva Hřebíková, Magdaléna Kašparová, Philipp Kolychev, Šimon Levitner, Johana Novotná, Mišo Ormos, Jaromír Pesr, Jakub Rajnoch, Tomáš Svoboda, Klára Švandová, Danil Tcytkin, Karolína Vojáčková, Linda Vondrová

Poděkování:

Ondřej Chrobák, Gabriela Kotiková, Karina Kottová, Marika Kupková, Jiří Ptáček, Ondřej Stupal, Radek Váňa, Tomáš Vaněk

Text:

Anežka Bartlová

 

The Dairy of Grandmother Němcová

24 09 2018

screening of Jan Gogola´s film with author´s commentary

No Art

1999, 28 min.

A film based on the dairy of grandmother Němcová from Zbraslav in Prague, who every day had been taking notes on weather forecasts or its form, and personal, family, local and also social events for 25 years at the end of the last century. Grandmother Němcová passed few months before film shooting, in the film people, who are described in some excerpts of her diary, read from her diary. This created a film dairy about every one´s life, and how it may become a unique “climate”.