Brno Art Week 2024

Brno Art Week
22. – 28. 4. 2024
 
15. ročník Brno Art Weeku se blíží! 
Co pro vás připravujeme?
Konferenci s tématem podcastů o umění a kultuře,
Speciální programovou linku o neviditelnosti umění,
Výstavy a komentované prohlídky,
Dílny, animace, workshopy a další edukační aktivity v galeriích i ve veřejném prostoru,
Pokračování městské hry Tour de Galleries v podobě aplikace,
Umělecké intervence do veřejného prostoru, performance,
Koncerty, a party,
... a mnoho dalšího - save the date!
Program a další informace budeme postupně zveřejňovat na našich sociálních sítích a webu, nezapomeňte nás sledovat. 
 

Konference Čerstvý vítr 2.0

Konference Čerstvý vítr 2.0
čtvrtek a pátek 25. a 26. 4. 2024
Uměleckoprůmyslové muzeum Moravské galerie
Brno Art Week 2024
 
Konference je věnována českému podcastingu se zaměřením na kulturu, speciálně pak na vizuální umění a jeho institucionální a společenské kontexty.
Čtvrteční program představí konkrétní podcasty, ať už je produkují kulturní instituce nebo média i jednotlivci.
Páteční program bude pak členěn do diskusních bloků podle jednotlivých profesí, jež se na podcastingu podílejí a vznikne tak prostor pro sdílení zkušeností a postřehů.
 
Organizátory projektu jsou Galerie TIC ve spolupráci s Moravskou galerií. Na dramaturgii konference se podílí Marika Kupková, Silvie Šeborová, Roman Štětina, Viktória Pardovičová a Tereza Havlínková, která ji bude také moderovat.
Konference je určená odborné i laické veřejnosti, tedy podcasterkám a podcasterům, posluchačstvu i všem zájemcům o kulturu.
 
Registraci na konferenci prostřednictvím formuláře otevřeme v průběhu měsíce března. Informace o hostkách, hostech a harmonogram budeme postupně přidávat do příspěvků na události i na naše sociální sítě.
 
Vstupné zdarma, kapacita sálu je omezená, takže s registrací po spuštění prosím neotálejte.
Konference vzniká s podporou Národního plánu obnovy: Podpora projektů kreativního učení, financovaného z prostředků Evropské unie a Ministerství kultury ČR.
 
Kontakt: konferencecerstvyvitr@gmail.com

Ripleyová a vetřelci a volavky – performativní komentovaná prohlídka za hrdinkami Brna

Ripleyová a vetřelci a volavky – performativní komentovaná prohlídka za hrdinkami Brna 
Sobota 27.4. / 14.00
Sraz u zastávky Úvoz

Performativní procházka za výtvarnými realizacemi brněnského centra bude zaměřena na výrazné ženské hrdinky a jejich obraz ale i opomíjení ve veřejném prostoru. Prostřednictvím umění se seznámíte s osudem prvních sociálních pracovnic a feministek Marie Steyskalové a Elišky Machové, antifašistické odbojářky Marie Kudeříkové, průkopnických sochařek monumentálních forem Sylvy Lacinové-Jílkové, Boženy Mátalové, Tamary Diviškové a dalších brněnských hrdinek, význačných žen svými aktivitami spojenými s Brnem.

Akce proběhne v neděli 27. dubna 2024. Sejdeme se ve 14:00 na tramvajové/trolejbusové zastávce Úvoz na rohu ulice Úvoz a Gorkého a v pozvolném tempu půjdeme přes Moravské náměstí, třídu Milady Horákové…a procházku zakončíme v bývalé ženské Káznici na Cejlu. Děti, psy, milence, manžele vezměte s sebou. Komentovka je zdarma. Provázet vás bude sochař a autor projektu Vetřelci a volavek Pavel Karous s využitím své nové „prezentační hole“, kterou vytvořil spolu s designérem Štěpánem Skalským.