Radim Scholaster a Pavel Šuráň jsou kurátory olomoucké výstavní síně současného funerálního umění HROB (*2015). Ve svém galerijním projektu pracují s výrazovým prostředkem rituálu. Ten využívají k nastavení příjemného klimatu či přirozeného prostředí pro konzumaci duchovního uměleckého díla velebeného a nazíraného s principem vstřícnosti, tak, aby se zapálený autor při prezentování své instalace cítil spokojený. Kurátoři při vymýšlení či aplikování rituálů využívají nablýskaných zkratek a laibachovsky-komixového pojetí historie (či historické utopie). Sami se přitom cítí jako firma zabývající se vytvářením rituálů na klíč, působící svým rituálním lobby na spolupracovníky, komparz i obecenstvo. Pro výstavu v brněnském TICu připravují instalaci se studií rituálu v situaci střetu odlišných myšlenkových pozadí.
Radim Scholaster (*1988, Fulnek) vykopal v útlém věku pomník císaře Rudolfa II. Od střední školy se věnuje fotografii. Nejvýznamnější soubor fotografií s názvem Jsou věci stále věcmi, i když u toho nejsme? vystavoval v olomouckém Café Amadeus. Fotoaparát už nevlastní, proto se poslední tři roky věnuje koláži. Pravidelně pořádá sudetoněmecké večírky v kultovní olomoucké hospodě Ponorka. Ve volném čase se zabývá návrhy památníků a sepulkrálním uměním. Své zájmy financuje výdělky z Casina. Je katolík.
Pavel Šuráň (*1987, Slavičín) trpí od útlého věku synestézií, která mu znemožňuje vykonávat soustředěně konkrétní činnost, což však zvládá omlouvat svou rozvinutou rétorickou zdatností. Profesně se věnuje filozofii vědy a problému distribuované kognice a pracuje v Casinu. Ve volném čase se zabývá teorií umění z neodarwinistické perspektivy a malbou miniatur. Kromě HROBU je spolukurátorem olomouckých nezávislých galerií Horká, Hidden Gallery a Galerie XY. Je ateista.