Naše paměťová schopnost umírá. S rozvojem internetu se naše mozky zdokonalily v zapomínání. Obvykle se zapomínání nebo ztráta paměti pojí s pocity úzkosti, bezmoci a dezorientace. Vždyť co bychom byli bez znalostí, zkušeností a vzpomínek, které jsme za život nasbírali, kterými jsme se obalili a vyztužili? V tomto případě je ale řeč o něčem jiném: o tendenci umět „si nepamatovat”, nikoliv „zapomínat”, tedy o budoucí možnosti neukládat do své paměti informace, které jsou pro nás neustále k dispozici kdesi v internetových mračnech. Něco jako věčný svit neposkvrněné mysli, který se děje samovolně a permanentně.
Projekt GABA HEAVEN umělkyně Sohyun Lee se snaží prozkoumat vztah mezi mozkem a digitálními technologiemi a nově definovat korelaci stavu paměti a smrti. GABA je neurotransmiter produkovaný v mozku, který snižuje úzkost a stres, a tím reguluje lidský klid. Digitální technologie jsou pro nás jako GABA. Navzdory erozi paměti a degeneraci vývoje mozku, jako je digitální demence, nám digitální technologie zajišťují pohodu a klid. Jedním z důvodů je, že existuje mnoho možností, které v budoucnu nahradí naše paměťové schopnosti.
Výstavní expozice GABA HEAVEN je koncipována jako pohřební síň paměti citující korejské pohřební atributy. Tento pohřeb však není ponurý, spíš připomíná pohřeb-oslavu z filmu Sny Akiry Kurosawy (1990). GABA HEAVEN je tedy relativně příjemnou meditací o lidské pomíjivosti, ale současně v ní můžeme číst i kritiku největšího novodobého mocenského kapitálu v podobě dat a přístupu k nim. Ačkoli je Sohyun Lee absolventkou malby na Hongik Univerzity v Soulu a prostorové tvorby na Akademii výtvarných umění v Norimberku, aktuálně studuje nová média na Akademii mediálních umění v Kolíně nad Rýnem a pracuje i s 3D animací nebo augmentovanou realitou. Pro návštěvníky Galerie mladých autorka připravila pohřeb vzpomínek prostřednictvím aplikace AR. Třeba se na tomto pohřbu dá zažívat radost.